wtorek, 29 marca 2011

Rzuć palenie

Ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych weszła w życie 15 listopada ubiegłego roku i stanowi konkretne "utrudnienie" dla palaczy, ale może stać się dla nich okazją do rzucenia palenia.

Od tego czasu nie wolno palić w autobusach, tramwajach, taksówkach, samochodach służbowych, na dworcach, przystankach tramwajowych i autobusowych, w budynkach użyteczności publicznej, w obiektach sportowych, miejscach publicznych gdzie wypoczywają dzieci. Palenie dozwolone jest w lokalach gastronomicznych, hotelach, akademikach, uczelniach, w domach pomocy społecznej tylko w specjalnych wyznaczonycpomieszczeniach dla palących.

Za palenie w miejscu publicznym grozi mandat do 500 zł.

O tym, że palenie papierosów jest szkodliwe nie trzeba nikogo przekonywać, nadarza się okazja aby przestać palić:

- podejmij decyzję o niepaleniu już dzisiaj

- nie narażaj siebie i swoich bliskich (bierne palenie)

- nie pozwalaj sobie nawet na jednego papierosa

- poczuj swój świeży codzienny oddech

- zamiast na papierosy pieniądze wydaj na przyjemności

WYTRWAJ W SWOIM POSTANOWIENIU - o zaprzestaniu palenia pochwal się znajomym, zaplanuj sobie więcej zajęć aby uniknąć sięgania po papierosa na czczo, po wysiłku fizycznym, a nawet gdy jesteś zdenerwowany. Szybko zauważysz pierwsze oznaki takie jak brak porannego kaszlu czy nieprzyjemnego zapachu z ust.

Gdy siła woli nie podoła Twojemu wyzwaniu możesz wspomagać swoją decyzję regularnym żuciem gumy zamiast sięgania po papierosa; dostępnymi na rynku plastrami z nikotyną pozwalającym unikać objawów głodu nikotynowego; czy e-papierosem, a nawet akupunkturą.

Komentarze (0):

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna