niedziela, 15 maja 2011

Problemy intymne

Każda kobieta wie, że prawidłowa mikroflora miejsc intymnych to klucz do zdrowia i doskonałego samopoczucia. Zaburzenie równowagi fizjologicznej mikroflory układu moczowo-płciowego może stać się przyczyną stanów zapalnych związanych z niekontrolowanym namnożeniem bakterii chorobotwórczych , co wywołuje szereg dolegliwości, takich jak: bakteryjne zakażenie pochwy (waginoza bakteryjna), drożdżyca, nawrotowe zakażenie dróg moczowych.

Dolegliwości te zwykle objawiają się:

1.Świądem
2.Upławami
3.Pieczeniem


Nieleczone, bądź nieprawidłowo zdiagnozowane bakteryjne zakażenie pochwy, może przejść w przewlekłe, często utajone zakażenie, a z czasem doprowadzić do bardzo poważnych w skutkach powikłań. Może spowodować bezpłodność, jeśli infekcja dojdzie do szyjki macicy i jajowodów, natomiast u kobiet w ciąży może być przyczyną przeniesienia infekcji od matki na noworodka, a w niektórych przypadkach doprowadzić nawet do poronienia.



Najczęstsze rodzaje infekcji intymnych u kobiet:

Bakteryjne zapalenie pochwy, czyli waginoza bakteryjna wywoływana jest poprzez zaburzenia równowagi mikroflory bakteryjnej. Zachodzą one przede wszystkim na skutek zmian hormonalnych w organiźmie. Głównym objawem waginozy jest wydzielina o bardzo intensywnym i nieprzyjemnym zapachu.

Grzybicze zapalenie pochwy jest to jeden z najczęściej spotykanych problemów ginekologicznych u kobiet. Objawia się on poprzez swędzenie miejsc intymnych, pieczenie, zaczerwienienie oraz białawe naloty w okolicach narządów płciowych. U większości kobiet jest to przypadłość często powracająca, nawet do kilkunastu razy w ciągu roku.

Rzęsistkowe zapalnie pochwy wywoływane jest przez pasożytującego pierwotniaka przenoszonego przeważnie drogą płciową. Przyczyną zakażenia może też być niewłaściwa higiena. Głównymi objawami tej infekcji są: wydzielina z pochwy, świąd oraz ból podczas współżycia.
Kobiety z infekcjami miejsc intymnych powinny zgłosić się do odpowiedniego lekarza specjalisty. Nie leczone infekcje usposabiają bowiem do zapaleń macicy i przydatków, co w dłuższym okresie może prowadzić do niepłodności. Dlatego oprócz działań prewencyjnych ważne są regularne badania i obserwacja własnego ciała.


PIP Probiotyczny płyn do higieny intymnej pomaga w utrzymaniu optymalnego pH oraz prawidłowej mikroflory pochwy. Bakterie zawarte w probiotycznym płynie do higieny intymnej posiadają zdolność kolonizacji nabłonka pochwy. Płyn polecany jest dla wszystkich kobiet (bez względu na wiek). Pomaga przywrócić właściwą florę bakteryjną układu moczowo-płciowego kobiet po i w trakcie kuracji antybiotykowej, poprzez wypieranie patogenów.
Probiotyczny płyn do higieny intymnej w naturalny sposób chroni przed podrażnieniami, regeneruje błony śluzowe, niweluje drobne zaczerwienienia i otarcia. Wzmacnia naturalny system ochronny błon śluzowych. Zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji, przede wszystkim o podłożu grzybiczym i bakteryjnym. Innowacyjna formuła zawiera bakterie probiotyczne, który mają wpływ na odnowę komórkową naskórka oraz pozwalają utrzymać fizjologiczne pH sfery intymnej. Płyn działa przeciwzapalnie i ściągająco, zmniejsza ryzyko występowania infekcji, korzystnie wpływa na ochronną florę bakteryjną.
Preparat przeznaczony do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych, oraz dla osób narażonych na infekcje - często korzystających z basenów kąpielowych, a także kobiet w ciąży.

Dla kobiet mających problemy intymne (różne stany zapalne, nawracające grzybice) proponujemy zastosowanie również PIP Stabilizatora mikroflory. Dodatkowe spryskiwanie miejsc intymnych, po codziennej higienie osobistej, daje doskonałą ochronę oraz zapewnia higieniczną czystość.

Komentarze (0):

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna