niedziela, 27 lutego 2011

Czynniki warunkujące leczenie kręgosłupa…

Ból kręgosłupa – kto go dziś nie ma to jest ogromnym szczęściarzem, dlaczego? Urazy kręgosłupa stały się niemalże plaga naszych czasów. Ciągła praca przy komputerze, kilku godzinny maraton w pracy na szpilkach czy ciężka praca fizyczna, to jedne z najpoważniejszych przyczyn powodujących ból kręgosłupa, drętwienie rąk oraz nóg, ból karku oraz stawów. Nie leczone może doprowadzić do poważniejszych schorzeń takich jak dyskopatia, skolioza, rwa kulszowa, przepuklina krążkowa czy lumbago.

Jak się leczyć? Czego unikać? Od czego zależy powodzenie leczenia?

Zacznę może od podstawy jaką jest wizyta u lekarza, bez odpowiedniej diagnozy rehabilitant czy masażysta nie może dobrze dobrać leczenia. Dlatego nie czekaj, jak najszybciej zgłoś się do lekarza, aby rozpocząć leczenie kręgosłupaMasaż leczniczy, który dobierze masażysta będzie trwał ok 1,5 godziny i będzie obejmował od 3 do 9 spotkań. Oczywiście wszystko zależy od stanu chorego, zaangażowania pacjenta, schorzenia.

Głównymi czynnikami warunkującymi pozytywny efekt leczenia są :

* stopień uszkodzenia krążka międzykręgowego
* systematyczność zabiegów
* charakterystyka organizmu
* równowaga organizmu

Na początku skupmy się na stopniu uszkodzenia krążka międzykręgowego. Czas leczenia kręgosłupa wydłuży się jeśli uraz krążka jest bardzo zaawansowany. Uszkodzenie krążka dotyka najczęściej te osoby które nadmiernie nadwyrężają kręgosłup, dźwigając ciężkie przedmioty.

Kolejnym czynnikiem warunkującym czas leczenia jest systematyczność masaży. Jeden zabieg nic nie zmieni, wręcz przeciwnie na początku może nasilić się ból, gdyż masowane jest właśnie to miejsce które sprawia ból. Dopiero seria zabiegów przynosi wyczekiwany efekt, bez systematyczności możemy marzyć o wyleczeniu.

Trzecim czynnikiem od którego zależy powodzenie leczenia są siły regeneracyjne organizmu. Masaż leczniczy powoduje uruchomienie ukrytych sił w organizmie człowieka.

Ostatnim ale równie ważnym czynnikiem jest miednica, a dokładniej jej ułożenie. Miednica składa się z 3 kości połączonych ze sobą stawami. Jeżeli występują jakiekolwiek asymetrie, środek ciała nie znajduje się na swym miejscu co powoduje nierównomierne ułożenie na kręgosłupie, miednicy i nogach.

Komentarze (0):

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna