czwartek, 19 kwietnia 2012

Jak szybko schudnąć?

Z dnia na dzień powstaje coraz więcej nowych diet, spośród których trudno wybrać tę jedną jedyną, najskuteczniejszą i najlepiej dostosowaną do potrzeb twojego organizmu. Zamiast katować się kolejną dietą cud, albo przez długie miesiące stosować wycieńczające kuracje nigdy nie mając stuprocentowej pewności jaki skutek przyniosą, lepiej spróbować sprawdzonej diety kopenhaskiej.

Dużym plusem tej kuracji jest to, że trwa jedynie trzynaście dni. Jeśli mamy zamiar w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów przed ważną uroczystością lub wyjazdem na wakacje, jest to znakomite rozwiązanie.

Oczywiście, nie wszystko wygląda tak pięknie, ponieważ zasady diety trzynastodniowej zakładają maksymalne ograniczenie ilości spożywanych posiłków. Dzienna dawka kalorii jakie przyswajamy w ciągu jednego dnia kuracji waha się w granicach od 500 do 900. Należy również zaznaczyć, iż posiłki musimy spożyć o ściśle określonych godzinach. Śniadanie pomiędzy 8:00, a 9:00, obiad do godziny 14:00, a kolację najpóźniej o 18:00.

Nieco więcej światła na to jak rygorystyczna jest to dieta może rzucić jadłospis dla pierwszego dnia kuracji. W tym, jak i w kolejnych dniach możemy zjeść naprawdę niewiele. Dzień zaczynamy jedynie od filiżanki kawy z dozwoloną kostką cukru dla osób, które słodzą. To musi nam wystarczyć do godziny 14:00. Na obiad również nie zjemy zbyt wiele. Pierwszego dnia w porze obiadowej dozwolone jest spożycie dwóch jajek na twardo, do tego gotowany szpinak oraz świeży pomidor. No i w końcu kolacja. Tu też nie mamy co liczyć na urozmaicenia. Możemy zjeść jeden duży befsztyk, a do tego sałata z olejem i cytryną do smaku. Przy tak ograniczonym jadłospisie należy pamiętać o piciu przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Dieta kopenhaska dopuszcza również zieloną herbatę, która przyspiesza metabolizm.

Posiłki w kolejnych dniach nieznacznie różnią się od jadłospisu w dniu pierwszym. Jest to zatem kuracja dla bardzo wytrwałych i zdeterminowanych. Osoby, które nie są obdarzone silną wolą nie powinny rozpoczynać diety kopenhaskiej, gdyż niepotrzebnie narażą swój organizm jeśli nie dotrwają do jej końca lub zaczną podjadać między posiłkami. Wszelkie odstępstwa od jadłospisu wiążą się bowiem z automatycznym zakończeniem diety.

Na tych, którzy trzymając się ściśle zasad dotrwają do końca niemal dwutygodniowego cyklu, czeka nagroda w postaci drastycznego spadku wagi. Nie dość, że utrata zbędnych kilogramów jest widoczna już po kilku dniach od rozpoczęcia diety to po zakończeniu kuracji może nam ubyć nawet do 20 kilogramów.

Należy być jednak świadomym, że poddanie się diecie wiąże się ze znacznym osłabieniem organizmu. Samopoczucie może się pogorszyć lub możemy czuć się rozdrażnieni. Istnieje możliwość, że pojawią się pewne skutki uboczne takie jak chociażby wypadanie włosów czy niszczenie płytek paznokci. W przypadku ewentualnych powikłań, zwykle po kilku tygodniach od zakończenia kuracji wszystko wraca do normy.

Ważną kwestią jest to, że dieta kopenhaska nie jest kuracją, którą może stosować każdy. Mogą jej się poddać jedynie osoby dorosłe cieszące się dobrym stanem zdrowia. Diety nie powinny stosować ludzie młodzi, kobiety w ciąży oraz karmiące matki. Osoby starsze również powinny wybrać łagodniejszą dietę niż dieta kopenhaska.

Dla wszystkich osób, które uważają, że dieta kopenhaska jest właśnie dla nich, zaleca się uprzedni kontakt z lekarzem i dietetykiem. Może to ustrzec przed poważnymi konsekwencjami i wyeliminować niepotrzebne ryzyko.

Komentarze (0):

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna