Hemoroidy a zatwardzenie jako ich przyczyna
Czy chcesz pozbyć się zatwardzenia raz na zawsze? Ile czasu zmarnowałeś przesiadując w toalecie, aby się wypróżnić? Widzisz problem z zatwardzeniem jest coraz bardziej powszechny wśród dzisiejszego społeczeństwa.
W rezultacie niewłaściwej diety i braku aktywności fizycznej coraz więcej osób ma problemy z tą przykrą dolegliwością.
Z początku wydaje się, że jest to błahy kłopot, który dotyka może dotknąć Praktycznie każdego z nas. Rzeczywistość jest jednak taka, że przewlekłe zatwardzenie może wywołać inne bardzo poważne konsekwencje, które zniszczą Ci życie. Normalną rzeczą jest, ze zdrowa osoba oddaje kał od 3 razy dziennie do 3 razy w tygodniu (w zależności od Twojej diety).
Czas zrozumieć czym jest zatwardzenie dla Twojego ciała? Skąd masz wiedzieć, że cierpisz z tego powodu, a nie masz tylko tymczasowe dolegliwości? Problem z zatwardzeniem może występować, kiedy nie możesz wypróżnić się częściej niż trzy razy w tygodniu albo przychodzi Ci to z dużą trudnością. W rezultacie zatwardzenia może to przerodzić się w coś bardziej poważnego jak hemoroidy czy inne choroby odbytu. Potem może to wymagać leczenia hemoroidów. Może też być objawem innych poważnych chorób.
Jest kilka przykrych objawów przedłużającego się problemu z zatwardzeniem. Hemoroidy znacznie będą się rozwijać, kiedy będziesz miał ciągłe problemy z zatwardzeniem. Podczas stosunku kobieta mająca problemy z zatwardzeniem morze odczuwać duży dyskomfort podczas seksu.
Jest tylko podstawowych przyczyn zatwardzenia:
- Brak wystarczającej ilości błonnika w diecie
- Zły sposób wypróżniania się (zbyt szybki parcie)
- Brak ćwiczeń i aktywności fizycznej
Nieregularny tryb życia
- Brak wystarczającej ilości wody w diecie
To wszystko sprawia, że masz zatwardzenie a potem i hemoroidy. Brak zatwardzenia, to też i w pewnym sensie brak hemoroidów.
Postaraj się więc, aby Twoje jelita pracowały sprawniej. Dlatego tak ważne jest aby pić dużo wody. Zmień też nawyki żywieniowe, przestań jeść w pośpiechu i wprowadź do swojej diety więcej błonnika.
Komentarze (0):
Prześlij komentarz
Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]
<< Strona główna